OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA CZASZYN  >>  www.osp.czaszyn.pl

Komisja rewizyjna: Józef Mołczan, Jan Gajda, Piotr Gajda

Kierowcy: Janusz Penar, Henryk Filipowicz, Krzysztof Giba

Remiza OSP CZASZYN

OSP Czaszyn oprócz działań statutowych aktywnie angażuje się w prace społeczne na terenie Czaszyna takie jak budowa nowego kościoła oraz w organizację imprez kulturalno-sportowych tj. festyn parafialny, festyn międzynarodowy i dyskoteki w Domu Strażaka. Jednostka wyposażona jest w samochód gaśniczy STAR 200 z auto pompą i zbiornikiem na wodę 2000 litrów. W gminie Zagórz tylko OSP Czaszyn i Poraż posiadają w samochodach zbiorniki z chromoniklu w których można przewozić wodę pitną.  Dodatkowo posiadamy 2 motopompy, pompę pływającą, agregat prądotwórczy, piłę motorową i inne standardowe wyposażenie do działań ratowniczo-gaśniczych. Na jubileusz 75. lecia w 2008 roku jednostka wzbogaci się o nowy sztandar. Sukcesywnie co roku dokupowany jest nowy sprzęt potrzebny do działań statutowych. Aktualnie Jednostka OSP Czaszyn zrzesza 56 członków czynnych, 13 honorowych i 10 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Kilku członków naszej MDP było laureatami Eliminacji Gminnych i Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, a na Eliminacjach Wojewódzkich zajmowali także czołowe miejsca.

-------

W razie pożaru lub zagrożenia dzwoń:

tel. 998 lub 112